Panel kamer – FAQ

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytanie dotyczące panelu kamer.

 

RTSP to wyświetlanie obrazu w czasie rzeczywistym. To, co jest rejestrowane (widziane) przez kamerę, jest pokazywane na ekranie.

System FIBARO bazuje na hierarchii ścieżek podglądu wyświetlanego przez kamery. Jeżeli ścieżka, która występuje wyżej w hierarchii jest nieprawidłowa i nie może wyświetlić obrazu, system automatycznie nie przełączy się na kolejną wpisaną ścieżkę, dlatego należy pamiętać o sprawdzeniu ich poprawności(!).

Wyświetlenie podglądu w formacie RTSP możliwe jest jedynie w aplikacji mobilnej Yubii, w opcji połączenia OFFLINE (połączenia lokalne z centralą). Podgląd nie będzie widoczny w konfiguracji znajdującej się w przeglądarce internetowej.

Każdy producent kamer zna ścieżki konieczne do wpisania w celu uzyskania podglądu ze swojej kamery. Jeżeli nie ma ich w instrukcji, należy skontaktować się ze wsparciem technicznym producenta lub odwiedzić portal http://www.ispyconnect.com/cameras i poszukać swojej kamery.

Najistotniejsza jest hierarchia, kolejność wyświetlania obrazu. Należy najpierw wybrać tą ścieżkę która spełnia oczekiwania w danym modelu kamery. Patrz: https://www.ispyconnect.com/cameras

Można zastosować każdą kamerę po zainstalowaniu dedykowanego pluginu (dostępny na centralce). Kompresja obrazu H.264 oraz H.265 jest dostępna dla każdej kamery lokalnie gdy wykorzystane zostanie RTSP. Dzięki wsparciu RTSP, H.264 i H.265 jest możliwe do wykorzystania dla innych kamer niż Dahua (tylko lokalnie).

Często strumień MJPEG jest możliwy do ustawienia jedynie jako strumień poboczny w ustawieniach kamery. Należy zmienić ustawienia kamery w jej panelu konfiguracyjnym, korzystając z dostarczonego przez producenta kamery oprogramowania lub z przeglądarki internetowej (jeśli jest to jedna z funkcji kamery), wpisując adres IP kamery w pasku adresu przeglądarki.

Uwaga!

Centralka Yubii oraz Home Center 3 Lite umożliwia dodanie kamery po ścieżce JPG (w każdym przypadku) oaz RTSP, a więc także H.264 (tylko lokalnie).

April 24, 2023   756    Tutorials, Questions    
Total 2 Votes:
2

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments are closed.